+420 608 967 349
info@freedivepraha.cz

FREEDIVINGOVÉ VYBAVENÍ

MASKY, ŠNORCHLY, ani PLOUTVE tady neseženete. Ale dám vám radu, jak je vybrat:

Freedivingová maska se vám musí líbit (budete v ní na všech podvodních fotkách) a měla by se vám „přicucnout“, když ji přitlačíte na obličej (a nebo alespoň když nasajete nosem). Vnitřní objem masky je důležitý, pokud se potápíte pod 30 m. Do malých hloubek je to skoro jedno. Celoobličejové masky nebrat. 😉 Nikdy.

Šnorchl si pořiďte co nejjednodušší. Ve tvaru písmene „J.“ Bez ventilu a bez stříšek proti vlnám (které stejně nefungují).

Ploutve si pořiďte klidně krátké „šnorchlovací“. Do 30 m hloubky vám stačí a lépe se s nimi cestuje.

Freedivingový opasek a olova jsou potřeba na bazénové tréninky „dynamiky“. V moři mají smysl jen pokud máte neopren, aby kompenzovaly to, jak vás neopren nadnáší. Freedivingové opasky bývají gumové a nosí se na bocích, abyste mohli dýchat do břicha. Zátěžový opasek neslouží k tomu, aby kompenzoval nedostatek techniky při zanoření.

Freedivingové hodinky neboli „dive computer“ je vybavení pro mírně pokročilé a pokročilé freedivery. Měří hloubku a čas ponoru, rychlost sestupu i vzestupu. Ty chytřejší mají i funkce na přístrojové potápění. Doporučuju vybírat ve specializovaných obchodech, kde vám poradí, které jsou pro vás „tak akorát“. Rozumná cenová hladina pro první freedivingové hodinky je cca 4000-7000 Kč.

A teď se pojďme podívat na UNIKÁTNÍ FREEDIVINGOVÉ VYBAVNÍ Freedive Praha pro maximální požitek z cestování:

FREEDIVINGOVÉ BÓJE

Nejlehčí a neskladnější tréninkové bóje na trhu. A taky asi nejlevnější. Proč? Abyste si je chtěli pořídit, aby se vám vešly do báglu a aby se vám s nimi dobře cestovalo. Včetně vnitřní duše a tří karabin váží ta větší bóje 666 gramů, ta menší pod půl kila.

Vnitřní duše je standardní plovací kruh (průměr 76 cm nebo 92 cm). Za několik let používání mi kruh praskl jen jednou. Nicméně stát se to může. Pokud potřebujete jistotu na hluboké ponory, dejte dovnitř přiměřeně velkou duši z auta nebo dodávky. Taková varianta je ideální, pokud jste delší dobu na jednom místě.

Postupné vylepšování designu nás dovedlo k unikátní vlastnosti:

Nastavitalný popruh přes rameno (inspirovaný popruhem na ukulele). Protože když neseš bójku několik set metrů v ruce, docela se pronese. Kdežto když jí dáš přes rameno, je to hoooodně na pohodu.

Pro delší přesuny se dají bójky vyfouknout a složit do malého polštářku. Poltářek je vlastně naruby obrácené horní víko, které je dvojité, a tvoří tak kapsu. Když máte bójku ve vodě, můžete do té kapsy na suchý zip zapnout třeba GoPro. A když bójku balíte, obrátíte kapsu naruby a máte pěkně kompaktní balíček: bójka, duše i karabiny

Kolik lana se vejde do bójky?

Do té malé bóje (ø 76 cm) dáte pohodlně 30 metrů lana.

Do té větší bóje (ø 92 cm) se vejde až 50 metrů lana.

No a kolik tahle paráda stojí?

Bójka včetně tří karabin vás vyjde na 2500 Kč.

Pokud chcete i lano, můžete si ho pořídit za 30 Kč/m.

Používám žlutý PP bez jádra. Je hodně vidět. Lano je lehké, takže plave na hladině. Pro začátečníky mi to přijde jako dobrá varianta.

NEOPRENOVÉ VESTY


Pro potápění v teplé vodě 27-30°C (v bazénu, v Egyptě, v tropických vodách Thajska nebo Inodonésie, nebo třeba v létě v Chorvatsku) vestička naprosto stačí.

Poskytuje tepelný komfort a nezabere moc místa v báglu. Takže je ideální do míst, kde není potřeba celý neopren ale bez ničeho by vám bylo chladno. Například Aquapalace v Čestlicích. 😉

Celý neopren doporučuju pro teploty vody pod 27°C.

Zatím mám vestičky jen v pánských velikostech (dámám se omlouvám). Zvenku stříbrný smooth skin, zevnitř černý nylon. Dají se samozřejmě nosit i naruby. Límeček a prodloužený pas, aby vám bylo teplo. Tloušťka 3 mm.

Cena: 1500 Kč

Pokud byste ji chtěli upravenou na míru, stačí přijít na workshop „Upravujeme vestičku na míru“.

Není to taková věda, když ti někdo ukáže, jak na to.